Yeni Doğan Bebek Bakımı

hire-babysitter-guidelines-language

Yeni doğan bebek bakımı sanıldığı kadar kolay olmayan ve ciddiyet isteyen bir konudur. Bebeğiniz yeni doğduğu zaman dış dünyaya alışabilmesi için birkaç haftalık süreye ihtiyacı vardır. Bu süreçte bebeğinize siz yardımcı olacaksınız. İlk haftalarda bebeğinizin ne yapacağını iyi kestirmeniz gerekiyor. Kimi zaman bebeğiniz çok hareketli davranırken kimi zamansa daha az hareketli ve sesiz olacaktır. Bu gibi durumlarda bebeğinizin ne istediğini bilmeniz ve ona yardımcı olmanız gerekiyor.

Yeni doğan bebek bakımı konusunda eğitim almalı ya da bu konuda hazırlanmış olan kitapları okumalısınız.  Yeni doğan bir bebek ilk zamanlar çok fazla ağlayabilir ya da huzursuzluk çıkartabilir. Ayrıca bebekler yeni doğduğunda solunumları düzensiz olmaktadır. Bunun yanı sıra yeni doğan bebeklerin sık sık irkildiği de görülmektedir. Önemli olan bu davranışlarda bebeğinizin sizden ne istediğini bilmektir.

Her bebek birbirine benzer diye bir kural bulunmaz. Her bebeğin farklı karakteristik özelliği ve davranışları vardır. Kimi bebekler çok sakin olabilirken kimi bebekler ise çok hareketli olabilmektedir. Ayrıca bebeklerin beslenme alışkanlıkları da birbirine göre farklılık gösterir.

Yeni doğan bir bebeğin gelişimi için beslenmesi önemlidir. Bebekler yeni doğdukları zaman ihtiyaçları olan besinleri anne sütünden elde ederler. Sizin de bebeğinizi düzenli olarak emzirmeniz gerekiyor. Bunun içinse ilk olarak sesiz ve sakin bir ortam bulmalısınız.

Yeni doğan bebek bakımı bunun dışında da kimi gereksinimler ister. Özellikle annenin bebek ile iletişiminin iyi olması gerekir. Bir bebek her hareketi ile çevresindekilere bir şeyler anlatmak ister. Siz bebeğinizin bu hareketlerini anlayarak ona yardımcı olmalısınız. Bunun içinde bebeğiniz doğmadan önce çocuk gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin davranışlarını sizde anlayabilecek ve ihtiyaçlarını giderebileceksiniz.

Bebeğinizi anlamakta sıkıntı yaşıyorsanız ve işe gitmek zorundaysanız bu durumda bir bebek bakıcısına ihtiyacınız olacaktır. Bebek bakıcıları bebek gelişimi eğitimi aldıkları için bebeklerin tüm ihtiyaçlarını çok iyi bilmekte ve bu ihtiyaçları ortadan kaldıracak olan çözümler sunmaktadırlar. Ayrıca siz işe gittiğinizde bebeğiniz ile ilgilenerek bebeğinizin gelişimine katkıda bulunacaklardır. Bu nedenle sizde bir yerlere ya da işe gidecekseniz bebek bakıcıları tercih etmelisiniz.